ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Lecitin

21.4.2020 - Martin - 39269 shlédnutí
Lecitin - Lecitin , lecitin - Informace o použití a účincích Lecitinu. Dávkování a možná rizika.

Lecitin , lecitin - Informace o použití a účincích Lecitinu. Dávkování a možná rizika.reklama:
One Stop Xtreme 4350g + NexGen Pro with digestive enzyme AKCE


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)LECITIN


První trochu teorie, Lecitin se řadí do skupiny tuků zvaných fosfolipidy, je směsi cholinu, inositolu, zbytku kyseliny fosforečné a dalších látek. Lecitin je součástí buněčných membrán všech tělesných buněk. Právě dostatečné množství lecitinu zabezpečuje tedy optimální propustnost buněčných stěn. Lecitin je zapotřebí pro anabolickou i katabolickou výměnu lipidů a tuků.

V dnešní době je, vzhledem ke stále se zhoršující stravě, přísun lecitinu zcela nedostatečný a chybí nám cca 3 - 5 g za den. Přírodním zdrojem lecitinu jsou nerafinované rostlinné oleje lisované za studena, ořechy, semena, sójové boby, čočka, melasa, kaviár a žloutky.

Lecitin má schopnost rozpustit cholesterol a tuky, proto je vhodný při prevenci arteriosklerózy. Bez lecitinu cirkuluje v krvi nerozpuštěný cholesterol a jeho koncentrace se může nebezpečně zvyšovat, protože není přijat buňkami. Lecitin má schopnost vyrovnat poměr dobrého a špatného cholesterolu (LDL a HDL) do správného poměru.

Lecitin také pomáhá na paměť, zvyšuje schopnost soustředění se, uklidňuje. proto se používá i jako pomoc pro hyperaktivní dětí. Podílí se na mentálních a nervových procesech. Hlavní složka lecitinu cholin je v těle přeměňován na acetylcholin, což je látka, která přenáší nervové impulsy. S věkem se zvyšuje nedostatek acetylcholinu. To může vysvětlovat, proč lecitin zvlášť blahodárně působí na starší lidi. Doplňování lecitinu zlepšilo stav pacientů s neurologickými poruchami jako je tardivní dyskinesia, Parkinsonovou chorobou, Alzheimerovou chorobou a presenilní demencí, která se projevuje ztrátou krátkodobé paměti, špatnou koncentrací a krátkým rozsahem pozornosti.

Pro kulturisty je důležitý proto, že má ochranné účinky na jaterní tkáň. Podporuje činnost jater při odstraňování toxických látek z těla a spolu s cholesterolem je nezbytný ke tvorbě žluči, která probíhá v játrech.

Lecitin se používá i při hubnutí pro svou schopnost uvolňovat tuky. Sportovci a kulturisté oceňují lecitin pro jeho schopnost odstraňovat tuk z nežádoucích míst. Lecitin snižuje nadbytečnou hladinu estrogenů u žen. (Zvýšená hladina estrogenu u žen způsobuje tvrdošíjnost tukových buněk ukládat tuk, především na bocích, hýždích a stehnech.)

Rovnováha lecitinu, kyseliny žlučové a cholesterolu v žluči je nutným předpokladem pro to, aby se zabránilo vzniku žlučových kamenů.

Lecitin pomáhá pročišťovat cévy, tím snižovat krevní tlak, je takto důležitý jako prevence proti mozkovým příhodám.

Další schopnosti Lecitinu:
rychlejší regenerace
zlepšuje kvalitu kůže a vlasůLECITIN - DÁVKOVÁNÍ


Běžné dávkování je cca 5g denně. V případě snižování hlasiny cholesterolu se bere 20 až 30g denně. A při léčbě poruch paměti 20 až 45g denně.LECITIN - RIZIKA


Lecitin je přirozenou složkou lidského organismu, a proto se nežádoucí účinky projevují až při velmi vysokých dávkách nad 100g/den. Takové dávky lecitinu (a cholinu) mohou vyvolat nadměrné pocení, nevolnost, zvracení, nadýmání a průjem.Doporučený LECITHINLecithin 1200 Amix
  100 softgels  230Kč


Sojový lecitin 1200mgMega Lecitin Fitco
  90 kps  149Kč


Mega Lecitin Fitco obsahuje 90kapslí.Lecithin granulovaný NutriStar
  500 g dóza  353Kč


Bezolejový, není vyrobeno z geneticky modifikované sóji.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji


Další nabídka lecithinu v našem E-shopu.
DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty