ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

28.4.2021 - Martin - 253517 shlédnutí
Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně - Gainer a protein - ověřená cesta k obrovským svalům. Proč se u nás s gainery šetří? Kolik gaineru či proteinu se vlastně má brát v jedné dávce? A kolik dávek gaineru či proteinu denně?

Gainer a protein - ověřená cesta k obrovským svalům. Proč se u nás s gainery šetří? Kolik gaineru či proteinu se vlastně má brát v jedné dávce? A kolik dávek gaineru či proteinu denně?reklama:
Gourmet Whey protein 100 Professional Explomax už od 815Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)ÚVOD

Docela si okolo sebe všímám, že někteří složitě vymýšlí, co koupit za super speciality na růst svalů, mají 70kg a přitom mají absolutně poddimenzovaný příjem toho základního - GAINERů a PROTEINů. Dnes to navíc podporuje všeobecně rozšiřovaný strach z cukrů. Přitom já, spousta známých a profíků se GAINERů a PROTEINů "nebojí" a jen díky obrovskému množství živin a energie z těchto produktů mají ohromnou svalovou hmotu a jsou všude v podezření, že berou steroidy. To fungovalo od dob Arnolda a funguje to i dnes i kdyby bylo 100x COOL jíst jen dvě zrnka jihoamerických raw hrozinek denně.

Platí to zejména pro ty z nás, kteří máme rychlý metabolismus! Chudí 70kg borci tak chodí okolo těch 100kg monster a zvažuji, jak to, že oni jsou tak malí, když dělají vše podle časopisů. A nechtějí pochopit to ZÁKLADNÍ:


na 100kg
to chce tak
450g sacharidů
a
250g bílkovin denně

A právě proto byly vyvinuty GAINERY a PROTEINY. Ne proto, abyste vypadali frajersky když pijete koktejl po tréninku, ani proto, abyste po tréninku zahnali žízeň. Ne, jediným účelem je dodat OBROVSKÝ přísun živin pro vaše OBROVSKÉ SVALY !!!
Je samozřejmé, že si každý musí upravit konkrétní příjem sacharidů a proteinů tomu, jak na to reaguje. Někdo třeba přibírá rychle do tuků, jiný zase třeba méně cvičí - to vše se musí zohlednit.


JAK BRÁT PROTEINY A GAINERY

Tyto údaje jsou v Eshopu, pokud rozkliknete dané zboží, jsou i na krabicích, ale tam mnohdy výrobci "šetří" a proto se na dávkování podíváme podrobněji. Na maximální dávkování nemůžete skočit najednou. Začněte na 50% a zvedejte dávky tak, jak budete zlepšovat i stravu a trénink. Pokud bude málo pevné stravy a moc tekuté, tak to není dobré. A pokud bude slabý trénink a moc živin, tak ztloustnete.


Běžně se denně berou 2 až 3 dávky denně:

Gainer berte v plné dávce hned po cvičení. Dávka je velká nepije se najednou! Popíjí se postupně v klidu, třeba i 30min. Jedna dávka by vždy měla obsahovat 30 až 50g bílkovin. Gainer nebo protein do 50% je to nejlepší po tréninku a je to nejdůležitější suplementace ze všech.

Protein se bere 30 až 40 minut po tréninku, pokud máte jen protein dejte ho co nejblíže tréninku, hned jak budete mít pocit, že už máte žaludek a trávení v klidu.
Lepší, ale je, když první dávku po tréninku tvoří gainer s obsahem 10 až 50 procent bílkovin. V takovém případě se protein dává až 60minut po prvním šejku. Pokud už máte gainer není dávka proteinu tak důležitá, dá se vynechat (gainer prostě různě kombinovat s běžnou stravou).

JAK KOMBINOVAT PROTEIN A GAINER

1/ Ráno pro nastartování anabolizace
mezi snídani a svačinu, zhruba doprostřed té mezery berte
a/ spíše gainer (ráno mají svaly hlad po energii)
b/ protein (pokud už máte strach z dalších tuků)


2/ Po poledni pro udržení anabolizace.
mezi odpolední svačiny, zhruba doprostřed té mezery
a/ protein
b/ nebo gainer (pokud jste v objemu)


3/ Na noc pro noční růst a regeneraci
a/ protein
b/ nebo gainer (pouze pokud jste v tom nejtvrdším objemu)


Toto dávkování je na každý den. A ta tréninková dávka se vždy vymění za jednu z těch 3 dávek. Nebo za dvě, pokud máte dva tréninky za den.

Samozřejmě si počet dávek přizpůsobíte stravě a rozpočtu. Od minima, to jest jen gainer po tréninku až po maximum a to jsou tři dávky proteinu nebo gaineru denně.

A nakonec lze oboji používat během dne k doladění jídla, třeba, když je nějaká svačinka výživově slabá, tak se doplní proteinem nebo gainerem.

JAK DÁVKOVAT PROTEIN A GAINER

Cílem pro 90kg je 400g sachrů denně a 200g bílkovin denně, co se nestihne stravou můžete rovnoměrně doplnit právě proteiny a gainery. Přesné tabulky, kolik byste toho měli sníst najdete v článku Užitečné tabulky a výpočty.

 
V americe sev době zlaté éry GAINERy braly úplně jinak než u nás. Například svého času oblíbený Giant Mega Mass 4000 firmy Weider se jmenuje 4000, protože můžete v jedné dávce přijmout 4000kalorií. A takové dávky si amíci dají i 2 až 4 denně. Pak se samozřejmě snadno dostanou k obrovským objemům. Další doplňky jako NOčka a další berou až teprve k tomu.

A když se nad tím tak zamyslíte, tak při správně objemovém dávkování Vám takový 7kg gainer vydrží týden. Je mi jasné, že nemáme platy jako v americe a toto si nemůže každý dovolit.

Ale otázka stojí spíše jinak. Co zvolit ?
Koupit gainer, Nočko, amina a něco ? Nebo ... Koupit hromadu gaineru ?

No a já tvrdím - mluvíme o OBJEMU nebo o šmrdlání ? Mluvíme o 4kg nebo o 1kg ? Tak jestli jde o OBJEM a jestli jde o 4kg za měsíc, pak se to chce soustředit.
Soustředit na GAINER !

Dobrá strava, podpořená mraky energie z gaineru prostě DONUTÍ tělo k růstu ! Na Vás je jen to pak ukočírovat, aby to byly hlavně svaly.

 


Abyste mohli správně určit velikost dávky i přes někdy zavádějící informace výrobce je zde vzorec pro výpočet dávky:
Výpočet dávky proteinu/gaineru
P - síla proteinu/gaineru, bývá součásti názvu, ale raději použijte nutriční hodnoty na 100g
D - velikost dávky v gramech
B - počet bílkovin, které v dávce chci mít

A vzorec je:
D = B / P x 100

Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru


Pokud se tedy rozhodnete přijímat 40g bílkovin v dávce je postup následující:
Protein 82% - D=40g/82 x100 = 48g - takže jedna dávka proteinu 82 by měla být z 48g prášku.
Gainer 22% - D=40g/22 x100 = 182g - takže jedna dávka gaineru 22 by měla být z 182g prášku.

JAK SI SPRÁVNĚ PŘIPRAVIT GAINER

V šejkru je cca 150g prášku, u GMM4000 je to něco přes 350ml. Šejkr tedy vypadá už skoro plný :-) Dále se dolije vodou (cca 300ml) a teď už je šejkr s objemem 700ml plný. Doporučuji první rozmíchat nahrubo lžíci, ono se to pěkně vstřebá. Teprve potom rozmíchat důkladně v šejkru. Potom nechat cca 5min odstát a znovu důkladně promíchat v šejkru. A teď už je gainer hotový. Pijte ho pomalu, je to obrovská dávka živin. Klidně ho vypijte na 4x, vždy co 10minut.


Ukázka dvě ukazuje, že různá příchuť, různý stav (utřepanost?) , znamená jiné ml:
V šejkru je stále 150g, ale je to čokoláda a tak je to přes 250ml. Na obrázku vidíte, jak si první nastavit na váze nulu i s šejkrem (tuto funkci má 99,999% všech vah), Následně klasická lžíce, takových je 12 do 150g !!! Nový GMM4000má odměrku, je na 75g, takže do jedné dávky jsou dvě odměrky !!!   DOPORUČENÉ GAINERY a PROTEINY


Spíše pro objem a rychlé nabírání.
(vhodné pro starší pod 25let, případně pod 75kg váhy)
 
Speciální "F-sport doporučuje" balíčky:

Speciální balíčky obsahuji to, co je zde níže doporučeno.

Startovací sada pro velké svaly Explomax
  4000g + 300g + 500g  1039Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Gainer 4kg + NOčko 300g + Creatin 500g - Skvělá a správná kombinace, vysoce kvalitních produktů pro rychlý nárůst svalové hmoty.Objemový balíček - F-sport doporučuje Explomax+Amix
  4000g + 300g + 500g + 120kps  1388Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Balíček obsahuje to, co F-sport.cz aktuálně doporučuje pro nárůst svalů. 4kg Gaineru, 300g Nočka, 500g Creatinu a 120kps HMB


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

 
  


Spíše pro rýsování a pomalejší nabírání.
(vhodné pro starší nad 25let, případně při strachu z tuků)
 
Speciální "F-sport doporučuje" balíčky:

Speciální balíčky obsahuji to, co je zde níže doporučeno.

Startovací balíček pro hubnutí Explomax+Amix
  3000g+90kps  1579Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Oblíbená a ověřená kombinace pro hubnutí, balíček pro hubnutí obsahuje velmi kvalitní CFM protein a silný komplexní spalovač tuků.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

 
  


DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a MinerályOBJEM - související článkySvalová hmota - jak získat svaly, návod pro začátečníky

Svalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraní

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Sacharidové okno - Potréninkové doplnění sacharidů

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Nabírací jídelniček pro ty, kdo potřebuji nabrat hodně svalové hmoty.

Zlatá klasika Základy správného tréninku - díl.1

PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům

Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty