ČLÁNKY    E-SHOP   DISKUSE      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Jak se stravovat na noční

4.5.2010 - Martin - 16184 shlédnutí

Jak se stravovat na noční - Jak se stravovat, když máte noční, nejdete spát nebo máte jinak rozbitý den.

Jak se stravovat, když máte noční, nejdete spát nebo máte jinak rozbitý den.Je to docela častý dotaz, tak to dám sem pro všechny


Takže v prvním kole se přichystá jídelniček* jako na normální den. Jedina úprava pak spočívá v tom, že nejdete spát, tak pokračujete v jídle. Pokud je práce v pomalém tempu, dá se očekávat zpomalený metabolismus a pak se mezery natahuji na cca 3,5 až 4h a jídlo je lehké, zhruba odpovídá poslední večeři.


Pokud je tempo práce rychlejší, může být jídlo kapku hutnější s více sacharidy a s kratšími přestávkami mezi jídlem.


Lehké noční jídlo znamená spíše více bílkovin než sacharidů, hodně zeleniny (saláty, papriky atd ...), sachry spíše delší (dexíky, musli kaše), hlavně to musí být lehké a dobře stravitalné. Ta těžší verze může obsahovat už vyrovnané množství sacharidů a méně zeleniny, lehké by to mělo být tak jako tak.


Když noční znamená i různě nepravidelné spaní (počítám jen pořádné spaní nad 4h) tak po spánku následuje klasická snídaně, před spánkem klasická lehká večeře. A pak zase navazat na klasický denní režím.


V tomto režimu se pak vlastně nedá stanovit denní příjem. Důležité je držet velikost porcí z běžného jídelničku a správné časové rozestupy. Ono se to pak vyrovná až to půjdete dospat.


* všechny pojmy v tomto příspěvku vycházejí z klasického jídelničku a k tomu se dostanete přes Návod pro začátečníky.


související články

  1.  Návod pro nováčky
  2.  Výživa - shrnutí pro všechny
  3.  Začínáme shazovat sádlo nebo nabírat svalovou hmotu
  4.  Jak a kudy mizí tuky z těla
  5.  Jak a kdy používat doplňky výživy
  6.  Sacharidové vlny pro hubnutí
  7.  Užitečné tabulky a výpočty


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty