ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin

26.3.2021 - Martin - 724359 shlédnutí
Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin - Do této kalkulačky zadáte kolik vážite a kalkulačka Vám spočítá kolik máte denně přijmout bílkovin, sacharidů a tuků.

Do této kalkulačky zadáte kolik vážite a kalkulačka Vám spočítá kolik máte denně přijmout bílkovin, sacharidů a tuků.reklama:
ICFM WHEY 100 protein Explomax už od 1170Kč za 3kg


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)


CO POMŮŽE S HUBNUTÍM

Krátky seznam důležitých článků a informací. Pokud se zorientujete, alespoň zhruba, v tom, jak vše funguje, bude pro Vás vše jednodušší.
 1) Doplňky výživy pro hubnutí - Průvodce správným výběrem doplňků pro podporu spalování tuků. Vysvětlení PROČ je dobré je používat a JAK je správně použit.
 2) Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků - Pročti si jaká kombinace druhů pohybů je pro pálení tuků nejúčinnější.
 3) Jídelničky na míru - Pro lepší start do Nového roku 2021 jsme pro Vás připravili množství jídelníčků!CO SE KUPUJE NEJVÍC PRO HUBNUTÍ

Nejoblíbenější je pro hubnutí klasická kombinace:
1) Stimulační spalovač tuků
2) Protein
3) L-carnitin (150dávek, tj 75 dnů za cca 300Kč je velmi levné)

349 Kč

347 Kč

1184 Kč

Stimulační spalovač se bere každodenně, vždy ráno na lačno a odpoledne na prázdný žaludek. Pokud ten den cvičíte, stačí jednu z dávek přesunout před cvičení.
L-carnitin se bere společně se stimulačním spalovačem. Výrobci by to i rádi spojili, ale Carnitin, aby byl kvalitní musí být tekutý, kapsle jsou zase levnější pro stimulační spalovač - a to nejde technicky spojit.
Protein je velmi kvalitní, CFM filtrovaný a chutný. Dobrá stravitelnost proteinu je důležitá, protože protein silněji působí, méně zatěžuje organismus a neutracíte za bílkoviny, které pak ani nestrávíte. Proto se volbou č.1 i pro hubnutí stal kvalitní protein s kulturistou na obrázku, a ne nekvalitní s štíhlou slečnou na obrázku. Protein se bere většinou 2x denně pro podporu spalování, ochranu svalového tonusu a zlepšení diety. A to dopoledne mezi jídly a na noc. Případně i po silovém cvičení.

Další spalovače tuků najdete zde.
JAK POUŽÍT TENTO KALKULÁTOR

Použití je prosté, do okýnka se zadá aktuální váha a klikne se na fajfku. Kalkulačka počítá samostatně příjem Bílkovin, Sacharidů a Tuků. Takto kažou položku samostatně počítáme, protože vědět jen kalorie je málo! Každá z těch forem živin má v lidském těle jiný úkol a 100kCal cukrů udělá v tělo neco úplně jiného než 100kCal bílkovin. Podrobně si o tom můžete přečíst ve článku Tabulka denního energetického příjmu.

Co máte dělat dále s těmito výchozími hodnotami se dočtete dole, pod kalkulátorem.

TIP dne: Seznam nejoblíbenějších doplňků pro spalování tuků.

KALKULÁTOR

Prostor pro vypis chyb:
zapoměl jste napsat vaha !


Prostor pro výpis odpovědi:

Zde zadejte hodnoty:

Vaše váha v kg:
Pro výpočet klikni (po zadání hodnot) na tuto fajfku:

Jídelničky a Tréninky na míru

Pro lepší start do Nového roku 2021 jsme pro Vás připravili možnost individuálního poradenství na míru!


1) Nepočítejte jen kalorie!

2) Nedodržujte poměr!

Tyto dva body tu jsou, protože je to bohužel široce rozšířený nesmysl. Pokusím se to krátce vysvětlit:

 1) Kalorie nepočítejte, protože základní živiny (sacharidy,bílkoviny a tuky) mají v tělé úplně jiné uplatnění.
   a) BÍLKOVINY - z bílkovin se prakticky nedá ztlousnout. Jejich využití jako energie je pro tělo chemicky náročné. Jsou i diety, které toho využívají, jaké to má vedlejší účinky a nevýhody si můžete přečíst v článku Proteinová dieta - ketóza , nízkosacharidová dieta a CKD
   b) TUKY - z těch se přibírá rychle, na gram obsahují 2x více energie, než sacharidy a navíc je tělo neumí spálit přímo. Takže ta oblíbená představa "snědla jsem 100kcal v tuku, zaběhla jsem 200kcal = nepřiberu" je nesmysl. A to protože tělo si ty tuky uloží a spáli glykogen ze svalů, reálný výsledek je více špeků a unavené svaly. Tuky jsou, ale i nositelem důležitých látek pro zdraví. Je tedy třeba je držet na zdravém minimu. To je pro ženy cca 30-40g(krátkodobě 20g) a pro muže 20-30g(krátkodobě 10g) za den.
   c) SACHARIDY - s těmi se pracuje nejvíce. Je to pro nás energie. A hubne se, pokud je energie o kousek (ne o moc) méně, než je zapotřebí. Sacharidy jsou navíc krátké (ty jdou honem do tuků, když už je nejde dát do svalů), střední až dlouhé (některé až nestravitelné). Podrobně si přečtěte v článku Sacharidy - vše co o nich potřebujete vědět.

A tak je jasné, že je třeba mít nastavené tuky pro zdraví, pak bílkoviny pro svaly a měníme hlavně množství a druh sacharidů.

 2) nedodržujte tupě poměr živin, protože je třeba mít nastavené pevně tuky pro zdraví a pak bílkoviny pro regeneraci svalů. A při hubnutí i nabírání se pak pracuje hlavně s množstvím a druhem sacharidů. A neexistuje žádný důvod, proč by snížení sacharidů mělo být doprovázeno pohybem bílkovin a tuků. Naopak! Při pohybu dolů snadno může dojít k nedostatků vitamínu z tuků a bílkovin pro regeneraci svalů a svalové distrofii. A opačně - při pohybu sacharidů nahoru je nesmysl do sebe cpát mnoho tuků navíc. Dobře mu neudělají ani bílkoviny přes míru, které už Vaše tělo nepotřebuje a bude se jich pracně zbavovat.
A CO DÁL S TĚMITO HODNOTAMI?

Rozpočet těchto hodnot na jednotlivé porce pak lze provést v tabulce Rozpočet denního příjmu na jednotlivé porce. A v sekci Jídelničky naleznete i vzory jídelničků. Takto, jednou už získané zkušeností, Vám už zůstanou na celý život.

Můžete se mě i zeptat pomocí okýnka vlevo dole, pokud jsem on-line.

Ale prosím, první si pročtěte tyto články:
JÍDELNIČKY PRO HUBNUTÍ nebo JÍDELNIČKY PRO VELKÉ SVALY
CVIČENÍ PRO HUBNUTÍ nebo CVIČENÍ PRO VELKÉ SVALY
DOPLŇKY PRO HUBNUTÍ nebo DOPLŇKY PRO VELKÉ SVALY

 
Speciální "F-sport doporučuje" balíčky:

Speciální balíčky obsahuji to, co je zde níže doporučeno.

Fat Killer Balíček pro Hubnutí Explomax+Fitco
  1500g +120kps +1200ml  1283Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BestSeller - nejvíc se prodává Skvělý Instantní CFM protein + Spalovač tuků + L-Carnitine BASE. Výborný balíček pro hubnutí.Startovací balíček pro hubnutí Explomax+Amix
  3000g+90kps  1579Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Oblíbená a ověřená kombinace pro hubnutí, balíček pro hubnutí obsahuje velmi kvalitní CFM protein a silný komplexní spalovač tuků.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

 
  

TABULKY - související článkyUžitečné tabulky a výpočty

Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin

Kalkulačka pro rozpočet denního příjmu živin

Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineruHUBNUTÍ - související článkyJak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků

Jak a kudy mizí tuky z těla

Optimální postava pro ženy - modelky vs realita

Proč nás honí mlsná

Nejlepší protein pro hubnutí


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty