ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin

26.3.2021 - Martin - 701334 shlédnutí
Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin - Do této kalkulačky zadáte kolik vážite a kalkulačka Vám spočítá kolik máte denně přijmout bílkovin, sacharidů a tuků.

Do této kalkulačky zadáte kolik vážite a kalkulačka Vám spočítá kolik máte denně přijmout bílkovin, sacharidů a tuků.reklama:
Nový skvělý a lahodný Gourmet Whey protein 100 Professional Explomax nutrition už od 815Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)


CO POMŮŽE S HUBNUTÍM

Krátky seznam důležitých článků a informací. Pokud se zorientujete, alespoň zhruba, v tom, jak vše funguje, bude pro Vás vše jednodušší.
 1) Doplňky výživy pro hubnutí - Průvodce správným výběrem doplňků pro podporu spalování tuků. Vysvětlení PROČ je dobré je používat a JAK je správně použit.
 2) Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků - Pročti si jaká kombinace druhů pohybů je pro pálení tuků nejúčinnější.
 3) Jídelničky na míru - Pro lepší start do Nového roku 2021 jsme pro Vás připravili množství jídelníčků!CO SE KUPUJE NEJVÍC PRO HUBNUTÍ

Nejoblíbenější je pro hubnutí klasická kombinace:
1) Stimulační spalovač tuků
2) Protein
3) L-carnitin (150dávek, tj 75 dnů za cca 300Kč je velmi levné)

349 Kč

347 Kč

1184 Kč

Stimulační spalovač se bere každodenně, vždy ráno na lačno a odpoledne na prázdný žaludek. Pokud ten den cvičíte, stačí jednu z dávek přesunout před cvičení.
L-carnitin se bere společně se stimulačním spalovačem. Výrobci by to i rádi spojili, ale Carnitin, aby byl kvalitní musí být tekutý, kapsle jsou zase levnější pro stimulační spalovač - a to nejde technicky spojit.
Protein je velmi kvalitní, CFM filtrovaný a chutný. Dobrá stravitelnost proteinu je důležitá, protože protein silněji působí, méně zatěžuje organismus a neutracíte za bílkoviny, které pak ani nestrávíte. Proto se volbou č.1 i pro hubnutí stal kvalitní protein s kulturistou na obrázku, a ne nekvalitní s štíhlou slečnou na obrázku. Protein se bere většinou 2x denně pro podporu spalování, ochranu svalového tonusu a zlepšení diety. A to dopoledne mezi jídly a na noc. Případně i po silovém cvičení.

Další spalovače tuků najdete zde.
JAK POUŽÍT TENTO KALKULÁTOR

Použití je prosté, do okýnka se zadá aktuální váha a klikne se na fajfku. Kalkulačka počítá samostatně příjem Bílkovin, Sacharidů a Tuků. Takto kažou položku samostatně počítáme, protože vědět jen kalorie je málo! Každá z těch forem živin má v lidském těle jiný úkol a 100kCal cukrů udělá v tělo neco úplně jiného než 100kCal bílkovin. Podrobně si o tom můžete přečíst ve článku Tabulka denního energetického příjmu.

Co máte dělat dále s těmito výchozími hodnotami se dočtete dole, pod kalkulátorem.

TIP dne: Seznam nejoblíbenějších doplňků pro spalování tuků.

KALKULÁTOR

Prostor pro vypis chyb:
zapoměl jste napsat vaha !


Prostor pro výpis odpovědi:

Zde zadejte hodnoty:

Vaše váha v kg:
Pro výpočet klikni (po zadání hodnot) na tuto fajfku:


1) Nepočítejte jen kalorie!

2) Nedodržujte poměr!

Tyto dva body tu jsou, protože je to bohužel široce rozšířený nesmysl. Pokusím se to krátce vysvětlit:

 1) Kalorie nepočítejte, protože základní živiny (sacharidy,bílkoviny a tuky) mají v tělé úplně jiné uplatnění.
   a) BÍLKOVINY - z bílkovin se prakticky nedá ztlousnout. Jejich využití jako energie je pro tělo chemicky náročné. Jsou i diety, které toho využívají, jaké to má vedlejší účinky a nevýhody si můžete přečíst v článku Proteinová dieta - ketóza , nízkosacharidová dieta a CKD
   b) TUKY - z těch se přibírá rychle, na gram obsahují 2x více energie, než sacharidy a navíc je tělo neumí spálit přímo. Takže ta oblíbená představa "snědla jsem 100kcal v tuku, zaběhla jsem 200kcal = nepřiberu" je nesmysl. A to protože tělo si ty tuky uloží a spáli glykogen ze svalů, reálný výsledek je více špeků a unavené svaly. Tuky jsou, ale i nositelem důležitých látek pro zdraví. Je tedy třeba je držet na zdravém minimu. To je pro ženy cca 30-40g(krátkodobě 20g) a pro muže 20-30g(krátkodobě 10g) za den.
   c) SACHARIDY - s těmi se pracuje nejvíce. Je to pro nás energie. A hubne se, pokud je energie o kousek (ne o moc) méně, než je zapotřebí. Sacharidy jsou navíc krátké (ty jdou honem do tuků, když už je nejde dát do svalů), střední až dlouhé (některé až nestravitelné). Podrobně si přečtěte v článku Sacharidy - vše co o nich potřebujete vědět.

A tak je jasné, že je třeba mít nastavené tuky pro zdraví, pak bílkoviny pro svaly a měníme hlavně množství a druh sacharidů.

 2) nedodržujte tupě poměr živin, protože je třeba mít nastavené pevně tuky pro zdraví a pak bílkoviny pro regeneraci svalů. A při hubnutí i nabírání se pak pracuje hlavně s množstvím a druhem sacharidů. A neexistuje žádný důvod, proč by snížení sacharidů mělo být doprovázeno pohybem bílkovin a tuků. Naopak! Při pohybu dolů snadno může dojít k nedostatků vitamínu z tuků a bílkovin pro regeneraci svalů a svalové distrofii. A opačně - při pohybu sacharidů nahoru je nesmysl do sebe cpát mnoho tuků navíc. Dobře mu neudělají ani bílkoviny přes míru, které už Vaše tělo nepotřebuje a bude se jich pracně zbavovat.
A CO DÁL S TĚMITO HODNOTAMI?

Rozpočet těchto hodnot na jednotlivé porce pak lze provést v tabulce Rozpočet denního příjmu na jednotlivé porce. A v sekci Jídelničky naleznete i vzory jídelničků. Takto, jednou už získané zkušeností, Vám už zůstanou na celý život.

Můžete se mě i zeptat pomocí okýnka vlevo dole, pokud jsem on-line.

Ale prosím, první si pročtěte tyto články:
JÍDELNIČKY PRO HUBNUTÍ nebo JÍDELNIČKY PRO VELKÉ SVALY
CVIČENÍ PRO HUBNUTÍ nebo CVIČENÍ PRO VELKÉ SVALY
DOPLŇKY PRO HUBNUTÍ nebo DOPLŇKY PRO VELKÉ SVALY

 
Speciální "F-sport doporučuje" balíčky:

Speciální balíčky obsahuji to, co je zde níže doporučeno.

Carni Strong 150000 + Synephrine Explomax
  1200 ml + 80 kps  444Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Super balíček L-carnitinu nejvyšší kvality a extrémně čistého Synephrinu. 150 dávek L-carnitinu a 80 dávek Synephrinu Vám vystačí na hodně dní i tréninků.Fat Killer Balíček pro Hubnutí Explomax+Fitco
  1500g +120kps +1200ml  1283Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BestSeller - nejvíc se prodává Skvělý Instantní CFM protein + Spalovač tuků + L-Carnitine BASE. Výborný balíček pro hubnutí.Startovací balíček pro hubnutí Explomax+Amix
  3000g+90kps  1579Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Oblíbená a ověřená kombinace pro hubnutí, balíček pro hubnutí obsahuje velmi kvalitní CFM protein a silný komplexní spalovač tuků.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

 
  

TABULKY - související článkyUžitečné tabulky a výpočty

Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin

Kalkulačka pro rozpočet denního příjmu živin

Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineruHUBNUTÍ - související článkyJak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků

Jak a kudy mizí tuky z těla

Optimální postava pro ženy - modelky vs realita

Proč nás honí mlsná

Nejlepší protein pro hubnutí


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty