ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Guggulsterony - Commiphora mukul

5.8.2011 - Martin - 8771 shlédnutí
Guggulsterony - Commiphora mukul - Vše o spalovači tuků - o Gugullsteronech.

Vše o spalovači tuků - o Gugullsteronech.reklama:
Pro Explomax produkty poštovné zadarmo už nad 1199Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)GUGGULSTERONE


Teorie:
Guggul je extrakt z pryskyřice malého hustého keře Commiphora mukul. Používá se po staletí v medicine od Pakistánu po Indii k pročištění průdušek, na lečbu obezity, zklidněni zánětu kloubů a na chronické kožní nemoci.
V čínské medicíneě je Guggul známý jako "mo yao" a používá se pro povzbuzení krevního oběhu (v moderní řeči snížení cholesterolu a tím zprůchodnění cév), zmírnění bolesti a urychleni léčby.

Další běžné názvy jsou: Ugulipid, Guggulu, Indian Bdellium , Mukul Myrrh
Vědecký název je: Commiphora wightiiGuggul obsahuje essenciální oleje, myrcene, Z a E guggulsterony, alpha-camphorene, několik dalších guggulsteronů, a makulol. Aktivní složky podílející se na snížování cholesterolu a tuku jsou tzv. Guggulsterony, konkrétně pak Guggulsterone E a Guggulsterone Z. Existuji studie potvrzující příznívý vliv guggulsteronů na hladinu cholesterolu (např. J Assoc Physicians India. 1989 May; 37(5):323-8). Ale i studie s opačnými výsledky: The Journal Of The American Medical Association

Další studie ovšem potvrzuji vliv Guggulsteronů na pálení tuků (viz J Postgrad Med. 1995 Jan-Mar;41(1):5-7) hlavně zvýšením hladiny thyroidních T3 hormonů.
J Postgrad Med. 1995 Jan-Mar;41(1):5-7.
Conceptual and methodologic challenges of assessing the short-term efficacy of Guggulu in obesity: data emergent from a naturalistic clinical trial.
An open comparative trial was conducted in 58 adult obese patients (Body Mass Index > or = 25 kg/square metre). Group I (n = 27), non-drug, was advised diet (1200-1600 cals) and a brisk walk for 30 minutes. Group II, in addition, received Guggulu (Medohar) 1.5-3 gms/day for 30 days. Mean difference in weight loss between Guggulu and non-drug group was 0.32 kg (ns) on day 15 and 0.58 kg on day 30 (ns). The mean weight reduction in patients (> 90 kgs) was 1.92 kg (ns) and 2.25 kg (ns) higher in Guggulu group. All patients weighing > 90 kg lost weight in Guggulu group whilst 3 in non-drug group did not lose weight. Guggulu was tolerated well. The data from this pilot study suggest a synergistic diet-Guggulu interaction over 30 days in patients weighing > 90 kgs which needs to be confirmed in a large placebo controlled study.

GUGGULSTERONE - DÁVKOVÁNÍ


Studie počítají s dávkou 25mg 3x denně.
Výrobci doplňků výživy se víceméně drží stejných hodnot.
Další nabídka spalovačů tuků v našem E-shopu.
DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty