ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

N.O. Nitric oxide doplňky výživy

26.3.2021 - Martin - 34142 shlédnutí
N.O. Nitric oxide doplňky výživy - CO je to NO doplněk výživy, Pumpa při tréninku, JAK funguje, JAK se má správně brát, aby dobře zabral a CO obsahuje, to vše se dozvíte v tomto článku na F-sport.cz.

CO je to NO doplněk výživy, Pumpa při tréninku, JAK funguje, JAK se má správně brát, aby dobře zabral a CO obsahuje, to vše se dozvíte v tomto článku na F-sport.cz.reklama:
Vitamin D4000 + vitamín C500 jen za 320Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)N.O. Nitric oxideNO, N.O. , Nitric Oxide nebo prostě "pumpy" pomáhají při tréninku dosáhnout mohutného napumpování a lepších výkonů. Jsou určeny primárně pro silové cvičení, ale s úspěchem je používají i jiní atleti, dokonce i vytrvalostní.

Nitric Oxide doplňky, když začínali, obsahovaly zejména již dlouhou dobu známou aminokyselinu L-Arginin. L-Arginin se do té doby používal jen ve své krystalické podobě (free) na noc, pro stimulaci nárůstu svalové hmoty viz článek Arginin a Ornitin. Ovšem účinnost nebyla dramatická, byla srovnatelná s použitím klasických aminokyselin (Aminokyseliny - vše co o nich potřebujete vědět).

Teprve využití pro zadržení dusíku ve svalech (toto je mimochodem během dne úkol právě klasických aminokyselin), pomoci modernějších forem argininu a v kombinaci s dalšími látkami, stalo u zrodu velmi účinného produktu - NO pumpy. Postupem času se začaly používat další látky stimulující napumpování, mnohdy se jedná o prekurzory Argininu a to zejména: Beta-Alanine, L-Citrulline a Betaine (Betaine Anhydrous je dnes zakázán, stejně jako Geránium ze zdravotních důvodů).

Dále pak NOčka obsahuji (většinou) dost silnou stimulaci různými kofeiny či látkami známými ze spalovačů tuků a někdy i další podpůrné látky jako creatin, stimulanty testosteronu, glutamin, taurin, agmatine, BCAA a další.

Úkolem NOček je napumpovat svaly před tréninkem a umožnit tak mnohem účinnější a efektivnější trénink (PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům).

NOčka byly rázem katapultovány na 1. místo v suplementaci!


Hlavní úkolem NOčka je:
  1. zvětšit napumpování v tréninku
  2. umožnit brutálnější trénink
  3. dodat sílu
  4. zlepšit prokrvení svalů
  5. zlepšit transport živin do svalů
  6. urychlit potréninkovou regeneraci (za předpokladu dodání dostatku živin po tréninku)
Dále se začaly vyrábět i tabletované NOčka, prvotní motiv bylo snadnější dávkování. Ale praxe ukázala, že vzhledem k postupnějšímu působení kapslí, oproti nápoji připravenému z prášku, jsou tablety vhodné spíše pro každodenní rovnoměrné použití, pro udržení pumpy - N.O. kapslové
a prášek (respektive nápoj z něj připraven) nebo přímo ampule působí prudce a jsou tak vhodnější před tréninkem - N.O. práškové
Dokonce se to dá úspěšně kombinovat a brát kapsle během dne a prášek před cvičením.

MOMENTÁLNĚ NEJLEPŠÍ NOčka NA TRHU


Nočka obsahuji dost různorodé směsi v různých poměrech. Je to proto, že každému zabírá nejlépe něco jiného. Chce to tedy trochu vyzkoušet a najít si to své NOčko.


CellZoom Hardcore Activator Amix
  315 g  568Kč


Amix CellZoom je fantastický vysoce koncentrovaný předtréninkový suplement. Podporuje zvýšení explosivní síly, výbušnosti, zvýšení objemu tréninkových dávek, napumpování svalů a vyšší odolnost proti únavě při vysilujícím tréninku. Je typický silnými stimulačními účinky na nervovou soustavu, takže vás dokonale namotivuje na fyzický výkon a podpoří k ...Xtreme Napalm Pre-Contest Fitness Authority
  500 g  499Kč


BestSeller - nejvíc se prodává DRUHÁ GENERACE našeho nejsilněji a nejprudčeji fungujicího NOčka je zde v super KONCENTRACI. 100 DÁVEK zajistí 100 dokonalých tréninků. Xtreme Napalm Pre-Contest je ULTIMATIVNÍ verze nejsilnějšího NOčka a to bez cukru a s podporou regenerace!Nitrox Pump Extreme Prom-in
  150 g  215Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Nitrox pump v praktickém jednoporcovém balení 10x15g. Tento výrobek představuje kombinaci ingrediencí užívanou před výkonem.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

Dávkování je u všech NOček víceméně stejné: Bere se jen dávka cca 10-20minut před tréninkem na prázdný žaludek. Podrobně je to popsáno v článku N.O. Nitric oxide doplňky výživy.


JAK NOčka DÁVKOVAT


Základní dávkování je naprosto jednoduché. Jedna dávka cca 20min před cvičením. Tu dobu si můžete časem upravit tak, aby Vám to fungovalo právě v tréninku.
Jak to namíchat je vždy uvedeno v návodu u jednotlivých produktů, ale ve výsledku se s z toho vždy dělá takové řídké a sladké pitičko jako třeba z Tangu. Většinou bývá na jednu odměrku 2 deci, ale může se to lišit. Více vody nevadí, jen pak nesmíte mít plný žaludek vody, to by se Vám špatně cvičilo.
Jednou připravený nápoj už moc neskladujte a vypijte co nejdříve. Maximálně to mějte namícháno 3h. Nezapomeňte, že si vždy můžete donést zvlášť prášek a zvlášť vodu a namíchat si to až před použitím.
Při rozmícháni dejte prášku čas se rozpustit. Takže prášek do šejkru, na to vodu, pak cca minutu šejkrovat. Nechte to ještě 2 až 5 minut odstát a znovu to důkladně rozmíchejte. Pak už to jde pít. Pro nejlepší rozmíchaní je nejlepší použit šejkr.
Při používání NOček je třeba dodržovat celý den pitný režim, jinak by mohlo dojit k dehydrataci.

Jiná situace je u kapslí, ty se většinou berou každodenně ráno a odpoledne pro dlouhodobé udržení pumpy. Dá se pak brát větší dávka před cvičením, případně před cvičení dát místo kapslí nějaké práškové Nočko. To si chce vyzkoušet na sobě.DALŠÍ POUŽITÍ NOček


Všechny tyto experimenty už si musíte sami na sobě vyzkoušet. Každému to funguje jinak, je to jen souhrn nápadů a zkušeností.
  1. Dále lze NOčko ještě i popíjet v průběhu tréninku pro udržení účinku po celou dobu tréninku. Zde se doporučuje vypít raději více, na méněkrát. Tedy je lepší vypít 2x za trénink deci než 20x za trénink hlt.
  2. Pokud nemáte potréninkový specializovaný suplement, můžete použit bez obav NOčko, svaly to jedině ocení. Už lze použit menší dávku. Správně by po tréninku měly být potréninkové creatinové směsi ze sekce Creatinové směsi nebo speciální potréninkové NOčko, ale lze použít bez obav i předtréninkové NOčko.
  3. S malým propumpováním lze brát suplement (zde právě lépe kapsle) i v netréninkové dny, pro udržení svalů v regeneraci. Stačí vzít dávku (může být menší) a lehce se propumpovat. Jak se lehce propumpovat Vám předvede Arny na YouTube v 0:15sekundě tohoto videa.
  4. NOčko lze použit i jako ranní probuzení. Malá dávka je vhodná ihned po probuzení a to i třeba pro zapití věci, které se berou hned ráno pro probuzení. Je to dobré a chutné nakopnutí hned z rána.S ČÍM LZE NOčko KOMBINOVAT


Se vším. S proteiny, gainery, aminokyselinami, tribulusy, anabolizery, carnitiny a dalším zcela volně a bez obav. Nemám rád použití gaineru nebo proteinu před tréninkem, v kombinaci s NOčkem se z toho stává absolutní nesmysl. Nijak si neublížíte, ale asi to nevyužijete a můžete se přecukrovat, pak nastoupí slabost a malátnost po cca 15 minutách cvičení.
Kombinace s různými formami creatinu je možná úplně volně a bez obav.


Pozor na stimulanty a stimulační spalovače tuků
Pokud už Vámi vybrané NOčko obsahuje stimulant (existuje i pár Noček bez kofeinu), pak byste se mohli předávkovat. Pokud jste brali před tréninkem jen stimulant, tak ho prostě vynechta - většina NOček má hned i stimulační složku. Pokud souběžně berete stimulační spalovač, tak tam je to složitější. Rozestup mezi dvěmi dávkami kofeinu má být minimálně 4hodiny. Takže stimulační spalovač buď jednu dávku vynecháte anebo ji přesunute.

Kombinace dalším NOčkem je nesmysl a hrozí právě předávkování stimulanty. Experimentům se sice meze nekladou, ale zde opravdu jen opatrně.

Kombinace NOčka s BCAA
Velmi oblíbená je kombinace Nočka s BCAA, zejména pro ty, kdo používají BCAA pro větší sílu a výkon (podrobně jak dávkovat, kdy a proč BCAA dávkovat najdete ve článku BCAA). BCAA lz ekombinovat buď přímo, kdy se prášek z obou produktů rovnou nasype do jednoho šejkru a namíchá se z toho nápoj. Na to lze perfektně využit kombinací produktů stejné značky Explomax, kdy díky stejné technologii výroby nedochází k žádným nechtěným reakcím a chuť je výborná i při kombinování (dvě různé ovocné příchutě vytvoří prostě klasický mulťák). Například lze takto smíchat Assassins Pump + I BCAA Hardcore Professional.

S touto kombinaci se dá i vyhrát s časováním, protože Nočko by se mělo brát cca 20-30 minut před začátkém tréninku a BCAA těsně nebo v první polovině tréninku. A můžete mít dva nápoje. Nočko vypijete před tréninkem a BCAA až po cca 20-30 minutách tréninku. Tím si zajistíte větší výkon v průběhu celého tréninku!
JAK UDRŽET PŮSOBENÍ NOčka


NOčka dnes často obsahuji stimulanty, spolu s extremní pumpou, pak způsobí, že když si je vezmete POPRVÉ je to pro Vás šok ! Tak parádní trénink, nadšení, spousty sil a napumpovanost až na půdu. Po cca 10 až 20 dnech už to jakoby není ono. Proč? Mám zvednout dávku? Koupit jiné NOčko?

Ne, není třeba nic dělat, jen to chce přibrzdit a zamyslet se. NOčko způsobuje i při použití celý rok z 90% stejné napumpování jako poprvé. Jen poklesla ta první výbušná nálada, kdy tělo reagovalo na doplnění některých látek. Ale NOčko pořád funguje a existuje jednoduchý způsob jak si to užít.
Souvisí to s návodem jak pořádně cvičit Zlatá klasika - díl.1, s tou části, která popisuje správné provedení cviku, která je o pumpováni ! a s dílem 2 Zlatá klasika - díl.2 s části o rozcvičení. Protože právě rozcvičení je ta část, kdy čekáte, až do svalů nateče krev, až se naPUMPuji a až budete moct začít pořádný trénink. A SPRÁVNÉ POUŽITÍ NOČKA je právě si v rozcvičování počkat na mohutnou PUMPu. Jako pokročilý uživatel NOčka už můžete popíjet NOčko (nebo už potréninkovou kreatinovou směs) už v této fázi. Až pumpa nastoupí, jdete dřít. Klíčové je tempo a přestávky mezi sériemi, jak je popisuju v článku Zlatá klasika - díl.2, protože po celou dobu tréninku musíte udržet naPUMPování. Když PUMPa opadne, můžete jít do sprchy - je po tréninku (příliš rychle opadnutí pumpy souvisí se špatným příjmem sacharidů posledních 72h před tréninkem nebo s nemoci).

Tímto jednoduchým postupem, POČKAT NA PUMPU A PAK SE NA TO VRHNOUT, Vám bude NOčko fungovat i celý rok v kuse.Další nabídka NOček v našem E-shopu.


DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty