ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Běh - spálené kalorie, hubnutí jak na to, aby běhání spalovalo tuky

12.10.2020 - Martin - 2727 shlédnutí
Běh - spálené kalorie, hubnutí jak na to, aby běhání spalovalo tuky - Jak souvisí běhání a hubnutí. Co udělat, aby běh opravdu spaloval tuky a zlepšil Váš vzhled.

Jak souvisí běhání a hubnutí. Co udělat, aby běh opravdu spaloval tuky a zlepšil Váš vzhled.reklama:
Pro Explomax produkty poštovné zadarmo už nad 1199Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)BĚH A SPÁLENÉ KALORIE

Běhání je velmi oblíbená aktivita, která je podporována mnoha stránkami i výrobci nejrůznějších pomůcek, bot, oblečení, dnes i elektroniky. Někdo běhá pro lepší formu, někdo proto, aby spálil kalorie a zhubnul. A přesně zde je okamžik, kdy Vám tyto stránky umí pomoct. Víme, jak se hubne.

V tomto článku Vám vysvětlím, jak se dá spalování tuků podpořit, případně, proč Vám to běhaní nepálí tuky, tak rychle, jak byste chtěli. Později si můžete pročíst důležité související články.

Související články:
 Doplňky pro zlepšení výkonu v atletice, jaké doplňky brát pro lepší formu a výkon. A to nejen krátkodobě, před během, ale i celkově během roku, aby se Vaše forma zlepšovala.
 Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků, je článek o tom proč a jak si složit formy pohybu (aerobní, dynamicky, silový), aby spalování tuků nabralo maximální rychlost.
 Jak a kudy mizí tuky z těla, důležitý článek, protože, uvědomění si, že jsou ty procesy složité, Vás uchrání před nefungujícími vzorečky a postupy!
JAK A PROČ BRÁT FITNESS DOPLŇKY STRAVY

Ve všech článcích o běhání najdete hlavně počet kalorií a různé tabulky. Něco jako je toto:

Sezení - 480 kj/hod
Chůze po rovině – 4 km/hod 1150 kj/hod
Chůze v terénu - 2010 kj/hod
Jogging - 2350 kj/hod
Běh 9 km/hod - 2680 kj/hod

Jenže Vám zapomenou říct, že tělo je kapku složitější a není to nádoba s vodou, aby to šlo jakože "napustím 5l, vypustím 7l a jsem mínus dva litry". Ne - takhle lidské tělo nefunguje. Naopak spalování tuků se brání, je to jeho zásoba poslední naděje. Bohužel při jídle si tělo rychle umí přebytky schovat do tuků, to je snadné. Ale při hubnutí používá jako zdroje energie jako první schované sacharidy, pak naše vlastní svaly a až úplně nakonec a velmi neochotně tuky. Bez správných znalostí a informací se tedy může snadno stát, že běháním zhubnete svaly a zůstanou na Vás třepající se tuky. A bohužel tuky napnuté přes svaly nakonec vypadají lépe, než na osobě bez svalů.
Je třeba si uvědomit, že potřebujeme dosáhnout celkově pěkné, pevné postavy.

A právě zde nastupuje úloha doplňků výživy. Z nichž ty nejdůležitější mají za úkol upřednostnit spalování tuků před spalováním sacharidů a bílkovin (Vašich svalů). a chránit svaly tak, aby mohli příště zase pálit tuky.

TUKY SE PÁLÍ VE SVALECH


Pokud tedy přijdete o svaly, přijdete právě o to místo, kde se tuky účinně spalují. Množství svalové hmoty také staví na hlavu všechny teoretické tabulky. protože, když běží 100kg kulturista má mnohem vyšší spotřebu energie než 50kg dívka. Pokud tedy přijdete o svaly, velmi silně omezíte své možnosti spalovat tuk.

V tomto článku Vám tedy doporučím hlavně doplňky pro:
1/ Spalování tuků
2/ Ochranu svalové hmoty
CO SE KUPUJE NEJVÍC PRO HUBNUTÍ

Nejoblíbenější je pro hubnutí klasická kombinace:
1/ Stimulační spalovač tuků
2/ Protein
+ se dá vzít L-carnitin (150dávek, tj 75 dnů za 300Kč je velmi levné)

Protein je velmi kvalitní, CFM filtrovaný a chutný. Dobrá stravitelnost proteinu je důležitá, protože protein silněji působí, méně zatěžuje organismus a neutracíte za bílkoviny, které pak ani nestrávíte. Proto se volbou č.1 i pro hubnutí stal kvalitní protein s kulturistou na obrázku, a ne nekvalitní s štíhlou slečnou na obrázku. Protein se bere většinou 2x denně pro podporu spalování, ochranu svalového tonusu a zlepšení diety. A to dopoledne mezi jídly a na noc. Případně i po silovém cvičení.
Stimulační spalovač se bere každodenně, vždy ráno na lačno a odpoledne na prázdný žaludek. Pokud ten den cvičíte, stačí jednu z dávek přesunout před cvičení.
L-carnitin se bere společně se stimulačním spalovačem. Výrobci by to i rádi spojili, ale Carnitin, aby byl kvalitní musí být tekutý, kapsle jsou zase levnější pro stimulační spalovač - a to nejde technicky spojit.

Další spalovače tuků najdete zde.


A než začnete klikat na zboží, určitě se přihlaste !, pak uvidíte lepší ceny !SPALOVAČE TUKŮ

Takže základem je rozhodně a jednoznačně spalovač tuků. Spalovač se bere 2x denně, každý den, pokud Vám jde o celkovou podporu spalování tuků v rámci ohybu a jídelničku. V takovém případě se v den běhu či jiného trénnku prostě jedna dávka posune na dobu před pohybem.
Pokud chcete spalovač tuků jen čistě na povzbuzení a zlepšení spalování tuků jen po dobu běhu, bere se spalovač jen před během. Ale to je samozřejmě na spalování tuků celkově méně efektivní.

Ze spalovačů:

FatBlock Effective Liquid pack Explomax
  10 x 60 ml  197Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává Ověřené složení v maximální kvalitě. L-carnitin base, L-Arginin base, Taurin, Kofein, Thyrosin, Synephrine a DMAE tvoří silnou a funkční směs.Fat Killer Fitco
  120 kps  390Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Komplex přírodních rostlinných extraktů, efektivních termogenních látek, kofeinu a taurinu.ThermoLean Amix
  90 kps  532Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BestSeller - nejvíc se prodává Pro ty, kteří to myslí s cvičením a spalováním tuků opravdu vážně, Amix připravil jedinečný termogenní spalovač ThermoLean. Hlavními složkami jsou silné přírodní termogenní spalovací látky, stimulátory fyzického a psychického výkonu, látky podporující zrychlení metabolismu tuků. S ThermoLean významně znásobíte efekt pohybových aktivit na spalování ...Fat Stove Gel Gold Holma
  500 ml  249Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává Nová silnější a chutnější generace Fat Stove Gelu od Dr.Fořta - ultimativní a přitom šetrný spalovač tuků Fat Stove Gel Gold.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji


Stimulační doplňky se berou na lačno, ale někomu to může dělat problémy, proto jsem sepsal článek Jak brát silné stimulanty pro hubnutí i do tréninku ve kterém se dozvíte, kdy a jak je nejlépe brát. A protože jsou velmi silné, je tento článeček zároveň i návod jak je začít brát opatrně.

Ukázka odpovědi na často otázku "JAK SPALOVAČE STŘÍDAT?":
Samotný kofein má sice značný vliv na pálení tuků, ale právě kombinace s thermo složkami dělá spalovače tak účinné. Navíc právě kofein je to, co dlouhodobě může způsobit stres. Proto je lepší používat spalovače obsahující kofein i thermo látky a ještě spalovače střídat - samotný kofein by tomu moc nepomohl.

L-carnitin lze tedy brát dlouhodobě a spalovače je lepší střídat, občas třeba i vynechat (tak jednou dvakrát za rok, tak na měsíc). Všechny spalovače, které uvádím nahoře jsou velmi dobré, právě jen s různou mírou stimulace a tím i vlivu na stres. Podle toho bych i řadil ty spalovače.

Časem si každý najde ty své spalovače, ony mají docela podobné složení a každému sedne něco trochu jiného. Ty, které jsou kvalitní a stojí za vyzkoušení jsme v E-shopu označili logem F-sport doporučuje/a>.
Ty, které jsou kvalitní BEZ OHLEDU NA CENU v E-shopu označili logem
F-sport doporučuje exclusive.
DOPLŇKY PRO OCHRANU SVALŮ

Pro ochranu svalů lze použit buď kvalitní CFm proteiny nebo různé formy aminokyselin. Díky tomu budou mít svaly dostatek živin pro správnou regeneraci.


Instant CFM Whey Protein 100 Professional Explomax
  3000 g  1299Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Protein cca 75% Špičkový plně INSTANTNÍ CFM metodou za STUDENA vyrobený WHEY protein nejvyšší kvality. Nepění, lze snadno rozmíchat i lžičkou, má jemnou konzistenci a samozřejmě je i snadno stravitelný a tím více využitelný v organismu..Instant CFM Whey Protein 100 Professional Economy Explomax
  1500 g  649Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává Protein cca 75% Špičkový plně INSTANTNÍ CFM metodou za STUDENA vyrobený WHEY protein nejvyšší kvality. Nepění, lze snadno rozmíchat i lžičkou, má jemnou konzistenci a samozřejmě je i snadno stravitelný a tím více využitelný v organismu..Whey Pure Fusion Amix
  2300 g  1142Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Protein cca 75%. Vysoce kvalitní protein s delikátní plnou chutí bez aspartamu. Obsahuje 75% čistých bílkovin, sestavených ze za studena vyrobeného syrovátkového koncentrátu (WPC) a syrovátkového izolátu (WPI) vyrobeného metodou CFM – Cross-Flow Microfiltration. Je lépe stravitelný díky obsaženému multi-enzymovému komplexu DigeZyme!Syrovátkový protein 80% neochucený NutriStar
  1000 g  369Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Syrovátkový proteinový koncentrát cca 83% (WPC - GF) (získaný technologií CFM a UF).


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

Dávkování je u všech proteinů víceméně stejné: Bere se dávka na noc a dopoledne mezi jídly. V případě, že nemáte speciální doplněk po tréninku, lze použit protein. Každá dávka by měla obsahovat cca 30-40g bílkovin pro muže a 20-30g bílkovin pro ženy (viz kalkulačka správné dávky proteinu Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru).


Amino Pills Amix
  660 tbl  583Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Amix Amino Pills je nový aminokyselinový přípravek ideální pro období intenzivního cvičení a diety, protože má velmi nízký obsah tuku a cukru. Amix Amino Pills je založen na unikátním komplexu Triple source amino complex složeného ze syrovátkového hydrolyzátu, hovězího hydrolyzátu a sojového proteinového isolátu. Díky tomu může dodat tělu vyvážené ...


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

Dávkování je u všech aminokyselin stejné: Bere se 3x denně mezi jídly, vždy na prázdný žaludek.
Podrobně je to popsáno v článku Aminokyseliny - vše co o nich potřebujete vědět.
DOPLŇKY PRO OCHRANU KLOUBŮ

A protože je běh náročný i na klouby a vazy je dobré se o ně starat..

Osteo Anagenesis Amix
  120 kps  397Kč


Vysoce efektivní kombinace Glukosaminu, Chondroitinu, MSM, Salicinu a Boswellie.Enzymaticky Hydrolyzovaný kolagen sáček NutriStar
  1000 g  429Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Jedná se o hydrolyzovaný kolagen s velmi krátkými molekulovými řetězci, čímž je zabezpečena jeho co nejvyšší využitelnost v lidském organismu. 100 %-ně přírodní produkt vepřového původu.Enzymaticky Hydrolyzovaný kolagen dóza NutriStar
  1000 g  449Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Jedná se o hydrolyzovaný kolagen s velmi krátkými molekulovými řetězci, čímž je zabezpečena jeho co nejvyšší využitelnost v lidském organismu. 100 %-ně přírodní produkt vepřového původu.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

Dávkování je u všech doplňků na klouby stejné: Bere KAŽDODENNĚ, bez vynechávání, alespoň 2 měsíce. Podle zdravotního stavu buď bez přestávek nebo s přestávkami. Je možné kombinovat kůry s propracovanými doplňky, jako je Artrox s během zbytku doby používat jednodušší kolagen.
MULTIVITAMÍNY

A protože je běh náročný a má vysokou spotřebu tekutin a v nich i dalších látek, je dobré si pořídit nějaké multivitaminy.

Zde bych doporučil:

Nexgen PRO + Digestive Enzymes Reflex Nutrition
  120 kps  599Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!
  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává Prémiový all-in-one multivitamín s obsahem bioaktivních forem vitamínů, organicky vázaných minerálů, bioaktivních enzymů, živých probiotických kultur a rostlinných extraktů = 38 biologicky aktivních složek v prověřeném a vyváženém poměru.Nexgen PRO + Omega 3 Reflex Nutrition
  90 + 90 kapsli  549Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Výhodný balíček silných sportovních multivitamínů a omega 3.Nexgen NEW Reflex Nutrition
  60 kps  169Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Prémiový multivitamín s obsahem bioaktivních forem vitamínů, organicky vázaných minerálů, živých probiotických kultur a dalších důležitých kofaktorů = 28 biologicky aktivních složek v prověřeném a vyváženém poměru.Nexgen Pro NEW Reflex Nutrition
  90 kps  444Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává Doplněk stravy. Prémiový multivitamín s obsahem bioaktivních forem vitamínů, organicky vázaných minerálů, živých probiotických kultur a rostlinných extraktů = 33 biologicky aktivních složek v prověřeném a vyváženém poměru.Multi mega Sport Stack Amix
  120 tbl  320Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává Směs vybraných vitamínů a minerálních látek.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji
PITNÝ REŽIM


A ještě nezapomeňte na pitný režím:

Ionto Vita Explomax
  1200 ml  249Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!
  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává 1000 ml + 200 ml ZDARMA Koncentrát pro přípravu až 77litrů nápoje. Obsahuje potřebné minerály a vitamíny v koncentraci vhodné pro tělesný výkon. Lahodná chuť. ASPARTAME FREE


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji
ZÁVĚREM

Věřím, že Vám tyto informace pomůžou, abyste se nestali jením z věčně běhajících - věčně obézních, ale abyste svou postavu opravdu změnili. Rychle a účinně.

HUBNUTÍ - související článkyJak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků

Jak a kudy mizí tuky z těla

Optimální postava pro ženy - modelky vs realita

Proč nás honí mlsná

Nejlepší protein pro hubnutí
Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty