E-SHOP    DISKUSE    RADY  


  Hubnutí Nabírání Rýsování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty Tabulky  F-sport Team  

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

20.7.2018 - Martin - 17519 shlédnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty - Proteiny - jak vybrat ten nejlepší pro Vás. Osobní doporučení a informace o proteinech. A výběr z proteinů v EXPIRACI za super cenu!

Proteiny - jak vybrat ten nejlepší pro Vás. Osobní doporučení a informace o proteinech. A výběr z proteinů v EXPIRACI za super cenu!


Stále více lidí se na nás důvěrou obrací s prosbou o doporučení vhodného proteinu. Je mi naprosto jasné, že nakupovat jen podle popisů se nedá! Proto vznikl tento článek, kde se pokusím vybrat proteiny tak, jak kladete často otázky - podle jednotlivých parametrů. Kdy pro každého z Vás je nejdůležitější jiný parametr. Stránky www.F-sport.cz obsahuji velké množství článků na téma proteiny. Napoprvé se to může zdát nepřehledné, ale je to snadné. Ze začátku si stačí přečíst hlavní články o proteinech a teprve, když Vás to chytne, se můžete začíst do těch podrobnějších článků, abyste věděli, nejen JAK PROTEINY vybírat, ale i JAK je používat a PROČ to tak funguje.

JAKÝ PROTEIN VYBRAT

U proteinů jsou důležité tyto parametry:
  1. typ suroviny
  2. kvalita
  3. koncentrace
  4. chuť a konzistence
  5. cena
Samozřejmě existuje spousta článků, které ve snaze něco prodat otáčí vše vzhůru nohama a dokážou popsat každou kvalitu a každou surovinu tak, aby to člověk chtěl koupit. Proč je králem účinnosti a kvality dobře filtrovaná syrovátka se můžete podrobně dočíst ve článku o proteinech:


Protein - vše co o proteinech potřebujete vědět

Pro účely tohoto článku jen to hlavní, co nás při výběru kvalitního a funkčního proteinu musí zajímat:

Koncentrace - %
Pro účely hubnutí a tvarování většinou stačí proteiny nad cca 60%, protože stačí, když neobsahuji moc tuků a sacharidů. Koncentrace okolo 75% lze použít pro lepší regenerační a blahodárné účinky. Vyšší koncentrace se používá jen v opravdu tvrdých dietách, kdy držíte sacharidy i tuky na minimu, většinou je i vykoupená horší chuti. Pro účely tvarování svalů s minimem tuků, takové to běžné dlouhodobé používání proteinů platí to samé co pro hubnuti výše s tím, že se rozsah se dle formy rozšiřuje i na použití 50% proteinů. Teprve pro tvrdé a přísné přípravy a útok na formu je třeba brát koncentraci proteinů svědomitě a zúžit výběr na 80% až 95% s tím, že proteiny okolo 80% jsou většinou chuťově lepší.

Pokud je třeba nabrat hodně váhy, používají se proteiny s vyšším podílem sacharidů (energie) - tzv. Gainery. O tom je samostatný článek Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně.

Typ suroviny
Krátce řečeno, nejlepší, nejúčinnější a nejuniverzálnější je syrovátka. Dále se používá hovězí (separát a ne libové maso), což někomu přináší lepší regenerační a vitalizující účinky a někdo to volit musí kvůli nesnášenlivosti laktózy. K ostatním surovinám se dost vyjadřuji marketingové oddělení jednotlivých výrobců a není potřeba k tomu dál něco psát - je to na dlouhé vysvětlování co ano a co ne. Shrnout se to dá tak, že důkladnou filtraci lze udělat kvalitní protein ze všeho.

NA CO SI DÁT POZOR PŘI VÝBĚRU PROTEINU

1/ 100% na proteinu neznamená koncentraci bílkovin, ale spíše, že to není směs a je to například JEN syrovátka - tedy 100% Whey. Nižší čísla už můžou znamenat koncentraci, ale vždy je lepší se podívat na složení.
2/ WPC koncentráty (nedejbože sušené suroviny) nefunguji jako proteiny. Tráví se těžce a pomalu, takže tam není ani ten účinek na organismus, jako když přijmete čisté bílkoviny, peptidy a aminokyseliny. Část z něho se nevyužije vůbec - nestráví se. A zbude po tom procesu v těle spousta odpadních látek. Mnohdy se tak nakonec ušetřených 100Kč na kilo oproti kvalitnímu CFM proteinu nevyplatí.
3/ Proteiny z levných surovin jako sója, hrách a podobně většinou hraji na vlnu přírodnosti.
4/ Špatně a dlouze stravitelné proteiny se přejmenovaly na Noční proteiny - viz článek Casein, Tvaroh, noční protein - ano či ne?.
5/ Proteiny z bodů 2 a 3 jsou mnohdy hodně předražené a mají tak dost peněz na reklamu a tak jsou zpravidla velmi cool a velmi známé, ale to nezlepší jejich kvalitu.A než začnete klikat na zboží, určitě se přihlaste !, pak uvidíte lepší ceny !DOPORUČENÉ PROTEINY


Instant CFM Whey Protein 100 Professional Explomax
  3000 g  1199Kč


BestSeller - nejvíc se podává Protein cca 75% Špičkový plně INSTANTNÍ CFM metodou za STUDENA vyrobený WHEY protein nejvyšší kvality. Nepění, lze snadno rozmíchat i lžičkou, má jemnou konzistenci a samozřejmě je i snadno stravitelný a tím více využitelný v organismu..


Instant CFM Whey Protein 100 Professional Economy Explomax
  1500 g  599Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se podává Protein cca 75% Špičkový plně INSTANTNÍ CFM metodou za STUDENA vyrobený WHEY protein nejvyšší kvality. Nepění, lze snadno rozmíchat i lžičkou, má jemnou konzistenci a samozřejmě je i snadno stravitelný a tím více využitelný v organismu..


I CFM Whey Protein 85 Professional Explomax
  3000 g  1149Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se podává Protein cca 85% plně INSTANTNÍ CFM WHEY Syrovátkový Protein lahodné chuti firmy Explomax řady Professional druhé generace a pořád za skvělou cenu. Aspartam FREE!


GN Whey Protein 80 GO Nutrition
  2500 g  925Kč


BestSeller - nejvíc se podává Protein cca 80%. GN Whey Protein 80 obsahuje pouze CFM protein s velmi příznivými biologickými parametry. Používá pouze suroviny z německé mlékarny se zarukou GM a hormone FREE.


Whey 80 CFM NutriStar
  2250 g  910Kč


Protein cca 75% Syrovátkový proteinový koncentrát WPC (CFM).


Iso Prime CFM Amix
  2000 g  1440Kč


BestSeller - nejvíc se podává Protein cca 90%. IsoPrime CFM Amix Nutrition obsahuje 90% čistého proteinu vyrobeného metodou CFM - Cross-Flow Microfiltration. Tato metoda zaručuje maximální čistotu, lehkou stravitelnost. Je jedinečný přirozeně vysokým obsahem aminokyselin BCAA, L-Arginin a L-Glutamin. Neobsahuje Aspartam. Slazeno značkovou sukralózou Splenda. Lépe stravitelný dí ...


Whey Isolate NutriStar
  2250 g  1490Kč


Protein cca 88%. Instantní nápoj se sladidly, s příchutí. Určeno pro osoby při zvýšeném tělesném výkonu. Napomáhá regeneraci a růstu svalové hmoty.


96% Beef Protein Fitco
  2250 g  1250Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BestSeller - nejvíc se podává Protein 96% Nejmodernější technologie a vyspělé bioinženýrství 21.století nám už dokáže zpracovat i hovězí protein. A to ne jen tak ledajaký. Žádný tuk, žádný cholesterol , žádná laktóza. Jen čisté 100% hovězí bílkoviny, 100% příroda, žádná chemie.


CFM Protein 82 -ECONOMIC PACK Explomax
  2225 g (89x25 g)  999Kč


BestSeller - nejvíc se podává ECONOMIC PACK - Protein cca 82%. CFM Protein 82 Explomax - Proteinový přípravek určený k budování svalové hmoty. Protein 82 je INSTATNÍ a CFM ! Tento protein je velmi lehce rozmíchat a nebude pěnit ! Protein má vynikající chuť !


Syrovátkový protein 80% neochucený NutriStar
  1000 g  310Kč


Syrovátkový proteinový koncentrát cca 83% (WPC - GF) (získaný technologií CFM a UF).


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

VÝPRODEJ


100% Whey Protein Muscle Sport
  2270 g  1239Kč


Protein cca 75% Muscle Sport 100% Whey Protein je jedinečným zdrojem syrovátkových bílkovinných preparátů koncentrátu WPC a izolátu WPI s výborným zastoupením aminokyselin. Právě rychle vstřebatelné syrovátkové proteiny jsou nejúčinnější pro regeneraci a růst svalové hmoty.


Whey Isolate Muscle Sport
  1135 g  599Kč


Protein cca 88% Whey Isolate je zdrojem vysoce koncentrovaného syrovátkového proteinu (WPI). Vysoký obsah proteinů, minimální obsah zbytkových sacharidů a tuků přináší tu nejvyšší možnou využitelnost proteinového preparátu pro růst a regeneraci svalové hmoty.


Vegetarian Super Protein Muscle Sport
  1135 g  299Kč


Protein cca 78% Vegetarian Super Protein je jedinečnou kombinací významných rostlinných proteinových zdrojů (koncentrátu pšeničného proteinu, izolátu sojového proteinu a koncentrátu hrachového proteinu), obohacené o vyvážené spektrum nejdůležitějších vitamínů a stopových prvků. Vegetarian Super Protein je určen pro všechny, kteří nechtějí nebo nem ...


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech proteinů víceméně stejné: Bere se dávka na noc a dopoledne mezi jídly. V případě, že nemáte speciální doplněk po tréninku, lze použit protein. Každá dávka by měla obsahovat cca 30-40g bílkovin pro muže a 20-30g bílkovin pro ženy (viz kalkulačka správné dávky proteinu Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru).


DISKUSE


Zapojte se do diskuse,
tam můžeme vše probrat důkladněji
a spolupracovat i delší dobu.
Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku
A to i zcela anonymně!DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty