ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

18.5.2021 - Martin - 24468 shlédnutí
Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty - Proteiny - jak vybrat ten nejlepší pro Vás. Osobní doporučení a informace o proteinech. A výběr z proteinů v EXPIRACI za super cenu!

Proteiny - jak vybrat ten nejlepší pro Vás. Osobní doporučení a informace o proteinech. A výběr z proteinů v EXPIRACI za super cenu!reklama:
ICFM WHEY 100 protein Explomax už od 1170Kč za 3kg


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Stále více lidí se na nás důvěrou obrací s prosbou o doporučení vhodného proteinu. Je mi naprosto jasné, že nakupovat jen podle popisů se nedá! Proto vznikl tento článek, kde se pokusím vybrat proteiny tak, jak kladete často otázky - podle jednotlivých parametrů. Kdy pro každého z Vás je nejdůležitější jiný parametr. Stránky www.F-sport.cz obsahuji velké množství článků na téma proteiny. Napoprvé se to může zdát nepřehledné, ale je to snadné. Ze začátku si stačí přečíst hlavní články o proteinech a teprve, když Vás to chytne, se můžete začíst do těch podrobnějších článků, abyste věděli, nejen JAK PROTEINY vybírat, ale i JAK je používat a PROČ to tak funguje.JAKÝ PROTEIN VYBRAT

U proteinů jsou důležité tyto parametry:
  1. typ suroviny
  2. kvalita
  3. koncentrace
  4. chuť a konzistence
  5. cena
Samozřejmě existuje spousta článků, které ve snaze něco prodat otáčí vše vzhůru nohama a dokážou popsat každou kvalitu a každou surovinu tak, aby to člověk chtěl koupit. Proč je králem účinnosti a kvality dobře filtrovaná syrovátka se můžete podrobně dočíst ve článku o proteinech: Protein - vše co o proteinech potřebujete vědět. Ve zkratce jde o to, jak dokáže lidské tělo příjmout, stravit a využit tu kterou surovinu. A zde vedou bílky a syrovátka, z technologických důvodů se používá syrovátka s biologickou hodnotou přes 90, oproti tomu různě rostlinné zdroje jsou většinou pod 70.


Pro účely tohoto článku jen to hlavní, co nás při výběru kvalitního a funkčního proteinu musí zajímat:

Koncentrace - %
Pro účely hubnutí a tvarování většinou stačí proteiny nad cca 60%, neobsahuji moc tuků a sacharidů a tak jsou vhodné. Koncentrace okolo 75% lze použít pro lepší regenerační a blahodárné účinky. Vyšší koncentrace okolo 90% se používá jen v opravdu tvrdých dietách, kdy držíte sacharidy i tuky na minimu, většinou je i vykoupená horší chuti. Někdy bohužel i sníženou kvalitou. Proteiny do těch cca 80% jsou většinou chuťově lepší a také je zde nejvatší výběr. Pro účely tvarování svalů s minimem tuků i takové to běžné dlouhodobé používání proteinů platí to samé co pro hubnuti výše, tedy něco okolo 65 až 75% stačí..

Pokud je třeba nabrat hodně váhy, používají se proteiny s vyšším podílem sacharidů (energie) - tzv. Gainery. O tom je samostatný článek Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně.

Typ suroviny
Krátce řečeno, nejlepší, nejúčinnější a nejuniverzálnější je syrovátka. Dále se používá hovězí (separát a ne libové maso), což někomu přináší lepší regenerační a vitalizující účinky a někdo to volit musí, kvůli nesnášenlivosti laktózy. K ostatním surovinám se dost vyjadřuji marketingové oddělení jednotlivých výrobců a není potřeba k tomu dál něco psát - je to na dlouhé vysvětlování co ano a co ne.
Tabulku biologické hodnoty surovin najdete zde.

Kvalita zpracování
Při zpracování se prvni surovina zkoncentruje a následně by se měla odfiltrovat od nečistot a balastu, který se nám nakoncentroval také - spolu s bílkovinami. Kvalitní filtrace je základ toho, jak bude protein stravitelný a funkční. Shrnout se to dá tak, že důkladnou filtraci lze udělat kvalitní protein ze všeho. Podrobný popis jednotlivých technologií najdete zde.

Chuť i cena
Myslím, že není důvod si to zastírat. Pro dlouhodobé používání je důležitá i chuť a konzistence a cena. Osobně doporučuji zkoušet postupně Whey CFM proteiny, až najdete ten, který Vám sedne.


NA CO SI DÁT POZOR PŘI VÝBĚRU PROTEINU


1) 100% na proteinu neznamená koncentraci bílkovin, ale spíše, že to není směs a je to například JEN syrovátka - tedy 100% Whey. Nižší čísla už můžou znamenat koncentraci, ale vždy je lepší se podívat na složení.

2) WPC koncentráty (nedejbože sušené suroviny) nefunguji jako proteiny. Tráví se těžce a pomalu, takže tam není ani ten účinek na organismus, jako když přijmete filtrované čisté proteiny (bílkoviny, peptidy a aminokyseliny). Část z koncentrátu se nevyužije vůbec - nestráví se. A po těžkém a složitém trávení a rozkládání v těle zůstává spousta odpadních látek. Nakonec se tak ušetřených cca 100Kč na kilo oproti kvalitnímu CFM proteinu nevyplatí.

3) Proteiny z levných surovin jako sója, hrách a podobně většinou hraji na vlnu přírodnosti, ale mají velmi nízký index využitelnosti. Navíc se většinou jedná o koncentráty.

4) Špatně a dlouze stravitelné proteiny se přejmenovaly na Noční proteiny - viz článek Casein, Tvaroh, noční protein - ano či ne?.

5) Proteiny z bodů 2 a 3 jsou mnohdy hodně předražené a mají tak dost peněz na reklamu a tak jsou zpravidla velmi cool a velmi známé, ale to nezlepší jejich kvalitu.DOPORUČENÉ PROTEINY

A než začnete klikat na zboží, určitě se přihlaste !, pak uvidíte lepší ceny !


Instant CFM Whey Protein 100 Professional Explomax
  3000 g  1299Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Protein cca 75% Špičkový plně INSTANTNÍ CFM metodou za STUDENA vyrobený WHEY protein nejvyšší kvality. Nepění, lze snadno rozmíchat i lžičkou, má jemnou konzistenci a samozřejmě je i snadno stravitelný a tím více využitelný v organismu..Instant CFM Whey Protein 100 Professional Economy Explomax
  1500 g  649Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se prodává Protein cca 75% Špičkový plně INSTANTNÍ CFM metodou za STUDENA vyrobený WHEY protein nejvyšší kvality. Nepění, lze snadno rozmíchat i lžičkou, má jemnou konzistenci a samozřejmě je i snadno stravitelný a tím více využitelný v organismu..I CFM Whey Protein 85 Professional Explomax
  3000 g  1299Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Protein cca 85% plně INSTANTNÍ CFM WHEY Syrovátkový Protein lahodné chuti firmy Explomax řady Professional druhé generace a pořád za skvělou cenu. Aspartam FREE!Whey Pure Fusion Amix
  2300 g  1142Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Protein cca 75%. Vysoce kvalitní protein s delikátní plnou chutí bez aspartamu. Obsahuje 75% čistých bílkovin, sestavených ze za studena vyrobeného syrovátkového koncentrátu (WPC) a syrovátkového izolátu (WPI) vyrobeného metodou CFM – Cross-Flow Microfiltration. Je lépe stravitelný díky obsaženému multi-enzymovému komplexu DigeZyme!96% Beef Protein Fitco
  2250 g  965Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Protein 96% Nejmodernější technologie a vyspělé bioinženýrství 21.století nám už dokáže zpracovat i hovězí protein. A to ne jen tak ledajaký. Žádný tuk, žádný cholesterol , žádná laktóza. Jen čisté 100% hovězí bílkoviny, 100% příroda, žádná chemie.Syrovátkový protein 80% neochucený NutriStar
  1000 g  369Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Syrovátkový proteinový koncentrát cca 83% (WPC - GF) (získaný technologií CFM a UF).


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

Dávkování je u všech proteinů víceméně stejné: Bere se dávka na noc a dopoledne mezi jídly. V případě, že nemáte speciální doplněk po tréninku, lze použit protein. Každá dávka by měla obsahovat cca 30-40g bílkovin pro muže a 20-30g bílkovin pro ženy (viz kalkulačka správné dávky proteinu Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru).
DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty