ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Recept - Rýžová kaše

28.7.2004 - Mlsná huba - 45960 shlédnutí
Recept - Rýžová kaše - Rýžová kaše vhodná na snídani

Rýžová kaše vhodná na snídanireklama:
AKCE Iontovita


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Snídaně, by měla obsahovat minimum tuků a minimum jednoduch. cukrů (dočetla jsem se :) - u těch co chtějí zhubnout by to němělo platit jen u snídaně, ale bohužel pořád - a jíst dokola vločky a vločky a vločky je dost stereotypní. Proto jsem snídani obměnila použila jsem cca 15-20g rýže, kterou jsem měla ještě schovanou v mrazáku (to je množ. v syrovém stavu). V hrnku jsem ji rozmrazila a potom přilila 80 ml mléka a vařila v mikrovlnce tak dlouho, dokud to nezhoustlo a nevytvořila se mi rýžová kašička - to jsem nakonec posypala trochou skořice.

Pro ty, co hubnout nepotřebují se nabízí možnost přidat tam rozinky nebo jiné sušené ovoce, nakrájet tam nějaké čerstvé ovoce (třeba banán) a podobně.

Jinak je lepší používat nějakou celozrnou rýži než obyčejnou. Používám rýži Natural - je zdravější a lépe zasytí něž klas. rýže.

Výživové hodnoty jsou následující:
20g rýže N. + 80 ml mléka přibližně 400Kj 4g bílkovin, 18,5g sacharidů a pouze 0,5g tuku

Oproti ovesné kašičče má sice o něco méně bílkovin a o něco více sacharidů, ale skoro 4x menší množství tuku. Takže je dobré snídaně prostřídat, jednou vločky, jednou rýže - ať tělo nedostává pořád to samé dokola.
Diskuse k článku:


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty